UTOLSÓ CAD-CAM INFORMATIKUS | MUNKAVÉDELMI TECHNIKUS | ARANYKALÁSZOS GAZDA TANFOLYAM INDUL!

👩‍💻👨‍💻 CAD-CAM INFORMATIKUS TANFOLYAM 👩‍💻👨‍💻 OKJ SZÁMA: 54 481 01
ENGEDÉLYSZÁM: E-000526/2014/A015 ❗️Mindösszesen: 410.000 Ft. ❗️
👷MUNKAVÉDELMI TECHNIKUS TANFOLYAM 👷 OKJ SZÁMA: 52 862 01
ENGEDÉLYSZÁM: E-000526/2014/A126 ❗️Mindösszesen: 209.990 Ft. ❗️
👩‍🌾👨‍🌾 ARANYKALÁSZOS GAZDA TANFOLYAM 👩‍🌾👨‍🌾 OKJ SZÁMA: 31 621 02
ENGEDÉLYSZÁM: E-000526/2014/A025❗️Mindösszesen: 144.990 Ft. ❗️
Gyöngyös helyszínnel! ✅ Utolsó esély, hogy rövid idő alatt szakmát szerezhess! Ne maradj le, jelentkezz most! ⏰
IOSZIA Érdeklődni az alábbi elérhetőségeken lehet:
🎯 Cégeknek Önkormányzatoknak komplex képzési megoldások! Egyedi árak!
📞06 70/ 676 6835 | 06 30/ 733 7538 | 06 30/ 636 6852
Posted in Egyéb | Tagged , , , , , , , , , , , , , , | UTOLSÓ CAD-CAM INFORMATIKUS | MUNKAVÉDELMI TECHNIKUS | ARANYKALÁSZOS GAZDA TANFOLYAM INDUL! bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

IOSZIA: országos elismerés a gyöngyösi felnőttképzési intézménynek.

Megváltozott munkaképességű honfitársaink kaphatnak új esélyt a munkába állásra Gyöngyösön és szűk vonzáskörzetében az IOSZIA Duális Szak- és Felnőttképzési Intézmény által megvalósított képzési programok sikeres elvégzését követően.
Fülöp Henrik, az IOSZIA vezetője a Heves megyében egyedülálló sikerességről tájékoztatta a Kékes Online-t.

– Milyen segítséget tudnak a térségben élő megváltozott munkaképességűeknek nyújtani?

A Nemzeti Rehabilitációs Szolgálat és a Szociális- és Gyermekvédelmi Felügyelőség szerződött partnereként vállalkoztunk arra, hogy egy Európai Uniós program keretében tanfolyamokat indítsunk a különböző okok miatt megváltozott munkaképességűvé vált embertársainknak. A Nemzeti Szak- és Felnőttképzési Hivatal által jóváhagyott képzési programjainkban olyan szakmák sajátíthatók el nálunk, melyek hosszú távon biztosítanak elhelyezkedési lehetőséget a környéken. A munkaadókkal folyamatosan tartjuk a kapcsolatot annak érdekében, hogy mindig a hiányágazatokra fókuszálhassunk.

– Melyek azok a szakmák, amelyeket leggyakrabban oktatnak?

A hozzánk jelentkezők főként az ECDL (Európai Számítógép-használói Jogosítvány), valamint a személy- és vagyonőr tanfolyamaink iránt érdeklődnek. Ezen végzettségekre biztos kereslet mutatkozik a városban és a környező településeken működő cégeknél egyaránt. Az alapfokú informatikai tudás ma már szinte minden munkakörben nélkülözhetetlen, akár egy postán vagy egy iktatóban is; sok cég keres adatrögzítőket. Vagyonőrök pedig nemcsak a klasszikus értelemben vett biztonsági őrök lehetnek, hanem a különféle digitális rendszereket is ők kezelhetik, például egy intézménybe történő beléptetésnél.

A frissen megszerzett bizonyítvány segítségével végre olyan munkát tudnak végezni, amely összeegyeztethető jelenlegi egészségi állapotukkal, s azt rész- vagy teljes munkaidőben maradéktalanul el tudják látni. Ez bizonyos élethelyzetekben nagyon sokat jelenthet az érintetteknek és családjaiknak egyaránt.

–Mennyire sikeresek ezek a tanfolyamok?

Örömmel számolhatunk be arról, hogy a beiratkozóink közül mindenki sikeres záróvizsgát tett. Külön büszkeséggel tölt el bennünket, hogy a személy- és vagyonőr tanfolyamra járó csoportunk szakmai záróvizsgájának eredménye magasan az országos átlag feletti lett. A szakmai vizsgát szervező és megvalósító Belügyminisztérium a 4,5 fölötti átlagteljesítményért kiemelt dicséretben részesítette a résztvevőket.

A nálunk szintén elérhető digitális írástudás tanfolyamunk sokaknak segített már távmunkában elhelyezkedni, illetve nagyobb sikerrel pályázni különféle állásokra, akár online felületeken is. Természetesen a digitális írástudás a munkán kívül a családdal való kapcsolattartást is segíti. Ennek a tanfolyamnak egy 2 éve általunk kidolgozott program az alapja, melyet folyamatosan fejlesztünk a legfrissebb igényeknek és a kor kihívásainak, a technikai fejlődésnek megfelelően.

– Mit jelent pontosan az, hogy valaki megváltozott munkaképességű?

A munkaképességet egyebek mellett például bizonyos gerincbetegségek, cukorbetegség, egyes allergiák, autoimmun és pszichiátriai betegségek is befolyásolhatják. Az ismertebb, mozgássérülésből adódó okokon kívül akár egy szívinfarktus is eredményezhet megváltozott munkaképességet.

Számunka az a legnagyobb öröm, amikor nehéz élethelyzetekben tudunk előrelépést és pozitív változást előidézni, amikor hozzájárulhatunk az életminőség tényleges javításához.

A fent említett tanfolyamainkra szeretettel várjuk a megváltozott munkaképességűek jelentkezését! Érdeklődni Gyöngyösön, a Vármegyeház tér 1. szám alatti Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság EFOP irodában lehet. Amennyiben kérdése merül fel, vagy további információt szeretne, forduljon bizalommal hozzánk, szívesen állunk az érdeklődők rendelkezésére. További információk a www.felnottkepzes.hu weboldalon érhetők el.

Forrás: Kékes Online

Posted in Egyéb | Tagged , , , , , , , , , , | IOSZIA: országos elismerés a gyöngyösi felnőttképzési intézménynek. bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Nyelvvizsga Gyöngyösön!

Áprilisi ECL Nyelvvizsga Időpontok – angol, német nyelvből:
április 12. – A2, B1, C1 szint
április 13. – B2 szint

Jelentkezés:
intézményünkön keresztül telefonon (+36 (30) 547-7990) vagy személyesen (3200 Gyöngyös, Vármegyeház tér 1.)
Jelentkezési határidő: március 14. csütörtök

Posted in Egyéb | Tagged , , , , , , , | bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Romák szociális segítője tanfolyam indul Fejér megyében!


Képzés megnevezése: Romák szociális segítője
Engedélyszám: E-000526/2014/B043
Azonosító: SzPk-00104-16-02 3 03 2 /1
Óraszám: 540 óra
Tervezett megyei létszám: 12 fő

Elmélet és gyakorlat aránya:
(30%) elméleti; (70%) gyakorlati óra

Rövid leírása:

A romák szociális segítője végzettség, a szociális munka ismereti bázisából merítve, a társadalmi felzárkózás érdekében végzett szakmai munkában képes aktív segítségnyújtásra, felsőfokú végzettséggel rendelkező szociális szakember irányítása mellett. A romák szociális segítője settlement-szerű jelenlét keretében nyújtott támogató szolgáltatást nyújt a támogatott roma közösségekben. Jelenlétével együttműködéseket generál és helyzetbe hozza a szociális szakembereket. A romák szociális segítője támogató beszélgetések keretében felismeri a veszélyeztetettségre utaló jeleket a roma gyermekek, egyének, családok, közösségek esetében. Settlement-szerű jelenlét keretében nyújtott támogató tevékenységével segíti a célcsoport forrásrendszerekkel való kapcsolatának kiépítését. A romák szociális segítője a roma célcsoport hagyományainak, kulturális örökségének ismerete által képes a támogatott roma közösségekkel együttműködve, programlehetőségeket megfogalmazni a hagyományőrzés és kultúra területén. A romák szociális segítője együttműködik a Roma Nemzetiségi Önkormányzatokkal és a közmunka programokat megvalósító szervezetekkel annak érdekében, hogy támogatott programok megvalósítása és eredményessége javuljon.

A képzés moduljai:

  • Romák szociális segítője

Bemeneti feltételek:

  • Iskolai előképzettség befejezett tizedik évfolyam
  • Szakmai előképzettség szakmai előképzettséghez nem kötött
  • Egészségügyi alkalmassági követelmények nem szükséges
  • Előírt gyakorlati idő nem szükséges
  • Egyéb feltételek nem szükséges

    A tanfolyammal kapcsolatban érdeklődjön az illetékes Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztályán!

Posted in Romák szociális segítője tanfolyam | Tagged , | Romák szociális segítője tanfolyam indul Fejér megyében! bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Társadalombiztosítási ügyintéző tanfolyamok indulnak!

 Társadalombiztosítási ügyintéző Tanfolyam
Képzés megnevezése: Társadalombiztosítási ügyintéző
Engedélyszám: E-000526/2014/A062
OKJ azonosító: 51 344 02
Óraszám: 120-180 óra

Elmélet és gyakorlat aránya:
(70%) elméleti; (30%) gyakorlati óra

A képesítés rövid leírása:

A társadalombiztosítási ügyintéző a munkavállalókkal kapcsolatos bér- és társadalombiztosítási ügyeket intézi, a nyilvántartásokat vezeti. Vezeti a biztosítottak társadalombiztosítási lapjait, nyilvántartja a kifizetett ellátásokat, adatokat, igazolásokat küld az illetékes társadalombiztosítási szerveknek. A munkavállalókkal kapcsolatos munkaerő-gazdálkodáshoz kapcsolódó feladatokat ellátja a nyilvántartásokat vezetésével összhangban.

A szakképesítéssel rendelkező képes:

  • ellátni a munkaügyi nyilvántartások alapján a bérekkel kapcsolatos adminisztrációs (bérszámfejtés, járulék-nyilvántartás, stb.) feladatokat,
  • vezetni az egészség- és társadalombiztosítással kapcsolatos nyilvántartásokat,
  • összegyűjteni az adatokat további feldolgozás céljából,
  • munkaköréhez kapcsolódó hagyományos és digitális dokumentumokat rendszerezni, iratkezelést végezni,
  • feladatai elvégzéséhez telefont, számítógépet, faxgépet, íróeszközöket, irodaszereket, naptárt, bélyegzőket fénymásolót használni.

A képzés moduljai:

  • 10154-16 Munkaerő-gazdálkodás
  • 10155-16 Társadalombiztosítási szakfeladatok ellátása

Bemeneti feltételek:

  • Iskolai előképzettség: érettségi végzettség

© “IOSZIA” Duális Szakképzési és Felnőttképzési Intézmény.
“IOSZIA” – For the People… Partnereink, Referenciáink
ECL NYELVVIZSGA VIZSGAHELY AZ: 1769, EURO EXAM NYELVVIZSGA VIZSGAHELY AZ: 1894, ECDL VIZSGAHELY AZ: 518
Felnőttképzési tevékenységet igazoló engedélyszám: E-000526/2014 
Adószáma: 13531223-2-42, Cégjegyzékszáma: 01-09-283044 – Felnőttképzés
“IOSZIA” OKJ Képzések – OKJ Tanfolyamok – Nyelvtanfolyamok – Nyelvvizsgák! Oldaltérkép

Posted in Társadalombiztosítási ügyintéző tanfolyam | Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Társadalombiztosítási ügyintéző tanfolyamok indulnak! bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Kézápoló és műkörömépítő tanfolyamok indulnak!

 Kézápoló és műkörömépítő Tanfolyam
Képzés megnevezése: Kézápoló és műkörömépítő
Engedélyszám: E-000526/2014/A120
OKJ azonosító: 32 815 01
Óraszám: 350-520 óra

Elmélet és gyakorlat aránya:
(20%) elméleti; (80%) gyakorlati óra

A szakképesítés munkaterületének rövid leírása:

A Kézápoló és műkörömépítő szakember a kéz környéktől ujjhegyig történő ápolásával őrzi meg a kéz egészséges állapotát, vagy szükség esetén az esztétikai hatást is fokozva, ápoló anyagok, technológiák, alkalmazásával javítja azt. A köröm ápolása során hagyományos (klasszikus) manikűr technológiát vagy (modern) francia manikűr technológiát alkalmaz, esetenként a japán manikűrrel, vagy díszítéssel kiegészítve. A műköröm anyagokkal tipes-, sablonos-, megerősítő-, körömágy hosszabbító-, díszítő- vagy töltés technológiát alkalmazva a zselé vagy a porcelán anyagok tulajdonságait felhasználva készít szebb, teherbíróbb műkörmöket. A kezelést szinten tartó házi tanáccsal látja el a vendéget. Különösen ügyel arra, hogy egészséget veszélyeztető vagy egészségre ártalmas következményeket a végzett szolgáltatás során ne idézzen elő. Csak egészséges kézen dolgozhat. A szolgáltatás megkezdésekor végzett állapotfelmérés alkalmával, ha az egészséges állapottól eltérő elváltozást észlel, dönt a szolgáltatás elvégzésének módjáról, vagy orvosi segítség igénybevételét ajánlja

A szakképesítéssel rendelkező képes:

  • a kézápoló, műkörömépítő szalon megtervezésére és a mindenkori hatályos jogszabályok szerinti működtetésére
  • felkészülni a szépészeti szolgáltatás feladataira
  • megtervezni és előkészíteni a szolgáltatást
  • elvégezni a kézápolás folyamatát
  • elvégezni a műkörömépítés folyamatát, anyagcsoportnak, technikáknak és a kezelési tervnek megfelelően
  • elvégezni a köröm – és a kutikula ápolását klasszikus,- francia vagy japánmanikűr technológia alkalmazásával
  • megtervezni és elvégezni a bőrápolási folyamatokat
  • díszítést végezni
  • kézápolás- és műkörömépítéshez kapcsolódó egyéb feladatokat végezni
  • elvégezni a szolgáltatáshoz kapcsolódó egyéb napi feladatokat

A képzés moduljai:

  •  11489-16 Kézápoló, műkörömépítő szalon kialakítása és működtetése
  • 11772-16 Szolgáltatást megalapozó anatómiai, élettani ismeretek
  • 10250-16 Kézápolás
  • 10251-16 Műkörömépítés
  • 11773-16 Anyagismeret alkalmazásai
  • 11774-16 Kézápolás, műkörömépítés szakmai ismeretek

Bemeneti feltételek:

  • Iskolai előképzettség: alapfokú iskolai végzettség vagy iskolai előképzettség hiányában
  • Bemeneti kompetenciák: a képzés megkezdhető 25/2017. (VIII. 31.) NGM rendelettel módosított 27/2012. (VIII. 27.) NGM rendelet 3. számú mellékletében az Egyéb szolgáltatások szakmacsoportra meghatározott kompetenciák birtokában
  • Egészségügyi alkalmassági követelmények: szükségesek

© “IOSZIA” Duális Szakképzési és Felnőttképzési Intézmény.
“IOSZIA” – For the People… Partnereink, Referenciáink
ECL NYELVVIZSGA VIZSGAHELY AZ: 1769, EURO EXAM NYELVVIZSGA VIZSGAHELY AZ: 1894, ECDL VIZSGAHELY AZ: 518
Felnőttképzési tevékenységet igazoló engedélyszám: E-000526/2014 
Adószáma: 13531223-2-42, Cégjegyzékszáma: 01-09-283044 – Felnőttképzés
“IOSZIA” OKJ Képzések – OKJ Tanfolyamok – Nyelvtanfolyamok – Nyelvvizsgák! Oldaltérkép

Posted in Kézápoló és műkörömépítő tanfolyam | Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Kézápoló és műkörömépítő tanfolyamok indulnak! bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Boltvezető tanfolyamok indulnak!

 Boltvezető Tanfolyam
Képzés megnevezése: Boltvezető
Engedélyszám: E-000526/2014/A129
OKJ azonosító: 35 341 01
Óraszám: 140-200 óra

Elmélet és gyakorlat aránya:
(60%) elméleti; (40%) gyakorlati óra

A szakképesítéssel rendelkező képes:

  • Kisvállalkozást létrehozni/működtetni/megszüntetni
  • Marketingtevékenységet végezni
  • Irányítani, szervezni és ellenőrizni a bolt működését, biztosítani az áru- és vagyonvédelmet
  • Megszervezni és lebonyolítani a beszerzési tevékenységet
  • Megszervezni és lebonyolítani a készletezést, raktározást, nyilvántartani a készleteket, gazdálkodni a készletekkel
  • Meghatározni az eladási árat
  • Ellenőrizni a számlákat, az ellenértékek kiegyenlítését
  • Banki tranzakciókat végezni, kezelni a készpénzt, csekkeket
  • Megszervezni és lebonyolítani az értékesítést
  • Ellátni a bolt szabályszerű üzemeltetésével kapcsolatos feladatokat
  • Biztosítani a személyi és tárgyi feltételeket

A képzés moduljai:

  • 11508-12 Az áruforgalom tervezése, irányítása, elemzése
  • 11394-12 Kisvállalkozások működtetése

Bemeneti feltételek:

  • Szakmai előképzettség: 34 341 01 Eladó
  • Egészségügyi alkalmassági követelmények: szükségesek

© “IOSZIA” Duális Szakképzési és Felnőttképzési Intézmény.
“IOSZIA” – For the People… Partnereink, Referenciáink
ECL NYELVVIZSGA VIZSGAHELY AZ: 1769, EURO EXAM NYELVVIZSGA VIZSGAHELY AZ: 1894, ECDL VIZSGAHELY AZ: 518
Felnőttképzési tevékenységet igazoló engedélyszám: E-000526/2014 
Adószáma: 13531223-2-42, Cégjegyzékszáma: 01-09-283044 – Felnőttképzés
“IOSZIA” OKJ Képzések – OKJ Tanfolyamok – Nyelvtanfolyamok – Nyelvvizsgák! Oldaltérkép

Posted in Boltvezető tanfolyam | Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Boltvezető tanfolyamok indulnak! bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Óvodai dajka tanfolyamok indulnak!

 Óvodai dajka TanfolyamKépzés megnevezése: Óvodai dajka
Engedélyszám: E-000526/2014/A068
OKJ azonosító: 55 344 02
Óraszám: 320–420 óra

Elmélet és gyakorlat aránya:
(60%) elméleti; (40%) gyakorlati óra

A képesítés rövid leírása:

Az Óvodai dajka az óvodáskorú gyermek gondozását, nevelését ellátó intézményben a pedagógus irányításával végzi. Közreműködik a gyermek gondozásában, a higiénés feltételek biztosításában, a környezet rendjének, tisztaságának megteremtésében, valamint balesetvédelmi teendőket lát el. Munkáját a gyermek napirendjéhez igazodva, az pedagógus irányításával szervezi és végzi, a titoktartás kötelezettségének betartása mellett.

A szakképesítéssel rendelkező képes:

  • az óvodapedagógussal való együttműködésre
  • a személyi gondozási, higiénés szokások kialakításában az öntevékeny cselekvésre
  • az étel előkészítésére, az étkezés higiénéjének megteremtésére
  • a gyermek tevékenységének aktív segítésére
  • a beteg gyermek ápolására
  • empátiára, toleranciára
  • adekvát kommunikációra
  • általános ismereteket speciális helyzetben alkalmazni
  • a szakmai, etikai szabályok betartására, a szakmai értékek képviseletére
  • módszeres munkavégzésre
  • differenciált bánásmódra
  • segítségnyújtásra, rendezvények, programok szervezésében
  • betartani a munkavédelmi és tűzrendészeti szabályokat

A képzés moduljai:

  • 11470–16 Óvodai nevelési feladatok
  • 11688–16 Gondozás és egészségnevelés
  • 11543–16 Takarítási feladatok az óvodai dajka tevékenységében
  • 11544–16 Konyhai és udvari feladatok az óvodai dajka tevékenységében

Bemeneti feltételek:

  • Iskolai előképzettség: alapfokú iskolai végzettség
  • Szakmai előképzettség: nem szükséges
  • Egészségügyi alkalmassági követelmények: nem szükséges

© “IOSZIA” Duális Szakképzési és Felnőttképzési Intézmény.
“IOSZIA” – For the People… Partnereink, Referenciáink
ECL NYELVVIZSGA VIZSGAHELY AZ: 1769, EURO EXAM NYELVVIZSGA VIZSGAHELY AZ: 1894, ECDL VIZSGAHELY AZ: 518
Felnőttképzési tevékenységet igazoló engedélyszám: E-000526/2014 
Adószáma: 13531223-2-42, Cégjegyzékszáma: 01-09-283044 – Felnőttképzés
“IOSZIA” OKJ Képzések – OKJ Tanfolyamok – Nyelvtanfolyamok – Nyelvvizsgák! Oldaltérkép

Posted in Óvodai dajka tanfolyam | Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Óvodai dajka tanfolyamok indulnak! bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Építő- és anyagmozgató gép kezelője (Targoncavezető) tanfolyamok indulnak!

 Építő- és anyagmozgató gép kezelője (Targoncavezető) TanfolyamKépzés megnevezése: Építő- és anyagmozgató gép kezelője (Targoncavezető)
Engedélyszám: E-000526/2014/A003
OKJ azonosító: 32 582 02
Óraszám: 60-90 óra

Elmélet és gyakorlat aránya:
(40%) elméleti; (60%) gyakorlati óra

A képesítés rövid leírása:

Kezeli az építési és anyagmozgatási munkák elvégzéséhez használt gépeket és berendezéseket.

A szakképesítéssel rendelkező képes:

  • a rendelkezésére álló dokumentumokat (építési rajzok, technológiai tervek, gépkönyvek) áttekintésére;
  • a munkaterület és a gép üzembiztonsági ellenőrzését végrehajtani;
  • a gép próbáját, üzembe helyezését elvégezni;
  • üzemszerű feladatokat végrehajtani, közlekedni a géppel munkahelyen és a közforgalomban;
  • építő- és anyagmozgató gépet, berendezést rendeltetésszerűen és biztonságosan kezelni, működtetni;
  • a gépet üzemen kívül helyezni, leállítani, rögzíteni és lezárni;
  • az előírt karbantartási munkákat, kisebb javításokat a gépen elvégezni;
  • gépekhez kapcsolt informatikai, számítástechnikai eszközöket (ha a gép ezekkel rendelkezik) kezelni, felügyelni;
  • a géppel kapcsolatos adminisztrációt (pl. gépnapló vezetés) elvégezni;
  • alkalmazza a munka-, baleset-, tűz- és környezetvédelmi szabályokat

A képzés moduljai:

  • 10443-16 Gépkezelő általános ismeretei
  • 10449-16 Targoncavezető speciális feladatai

Bemeneti feltételek:

  • Iskolai előképzettség: alapfokú iskolai végzettség, vagy iskolai előképzettség hiányában
  • Bemeneti kompetenciák: a képzés megkezdhető a 35/2016. (VIII. 31.) NFM  rendelet 3. mellékletben a gépészet szakmacsoportra meghatározott kompetenciák birtokában
  • Egészségügyi alkalmassági követelmények: szükségesek

© “IOSZIA” Duális Szakképzési és Felnőttképzési Intézmény.
“IOSZIA” – For the People… Partnereink, Referenciáink
ECL NYELVVIZSGA VIZSGAHELY AZ: 1769, EURO EXAM NYELVVIZSGA VIZSGAHELY AZ: 1894, ECDL VIZSGAHELY AZ: 518
Felnőttképzési tevékenységet igazoló engedélyszám: E-000526/2014 
Adószáma: 13531223-2-42, Cégjegyzékszáma: 01-09-283044 – Felnőttképzés
“IOSZIA” OKJ Képzések – OKJ Tanfolyamok – Nyelvtanfolyamok – Nyelvvizsgák! Oldaltérkép

Posted in Építő- és anyagmozgató gép kezelője (Targoncavezető) tanfolyam | Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Építő- és anyagmozgató gép kezelője (Targoncavezető) tanfolyamok indulnak! bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Élelmezésvezető tanfolyamok indulnak!

Élelmezésvezető Tanfolyam
Képzés megnevezése: Élelmezésvezető
Engedélyszám: E-000526/2014/A039
OKJ azonosító: 52 811 01
Óraszám: 500-700 óra

Elmélet és gyakorlat aránya:
(60%) elméleti; (40%) gyakorlati óra

A képesítés rövid leírása:

Az élelmezésvezető irányítói, vezetői feladatokat lát el a közétkeztetés területén működő élelmezési üzemegységben. Feladata a közétkeztetési ellátásban részesülő különböző csoportok táplálkozásának megszervezése, a hatályos közétkezetési rendeletnek megfelelően. A mindennapi munkája során a különböző korcsoportok szükségleteit azonosítja. Az elkészített étlap alapján az ételek energiatartalmát meghatározza, tápanyag-összetételét kiszámolja, allergénjeit azonosítja. Az élelmezés irányítása során kialakítja a munkarendet, kiadja a napi munkafeladatokat és folyamatos ellenőrzést végez. Az élelmezési feladatokat irányítja, az élelmiszer-biztonsági előírások alapján szervezi és felügyeli azokat. Gazdálkodási tevékenységet végez, felelősséget vállal a dokumentáció teljes körű elvégzéséért és a dokumentumok tartalmáért. Önállóan elkészíti a közétkeztetésben készülő ételekre vonatkozó anyaghányad-nyilvántartólapot, a tápanyagtartalmat kiszámolja, allergéneket jelöli. Folyamatosan követi és alkalmazza a jogszabályi változásokat. Felelősséggel tartozik a tevékenységi körében használt vagyontárgyak, alapanyagok, eszközök, berendezések megóvásáért és azokkal való anyagi elszámolásért. A leltározás és a raktár-elszámoltatást irányítja és felelősséget vállal a tartalmáért, esetleges probléma esetén igyekszik annak gyors kivizsgálására. Saját hatáskörében és felelősségkörében alkalmazza a munkaviszonyra vonatkozó jogszabályokat. Gondoskodik maga és beosztottjai továbbképzéséről.

A szakképesítéssel rendelkező képes:

  • összetételük alapján megállapítani az élelmiszerek és ételek szervezetre gyakorolt hatását
  • népszerűsíteni az egészséges táplálkozást, a táplálkozási ajánlások alapján
  • meghatározni a különböző korcsoportok étrendjét a táplálkozási ajánlások, a tápanyagszükséglet, a szakmai szempontok és a hatályos jogszabályok figyelembe vételével,
  • kiszámolni az ételek energia-, zsír-, telített zsírsav-, fehérje-, szénhidrát-, cukortartalmát, számított sótartalmát, valamint az élelmiszerek jelöléséről szóló jogszabályban meghatározott allergén összetevőket hagyományosan és tápanyag számítási szoftver segítségével
  • dönteni az élelmiszerek összetétele szerinti felhasználásáról a különböző korcsoportok ellátása során
  • az ellátottak egészségi és szociális helyzetének ismeretében a megfelelő élelmezés megvalósítására,
  • meghatározni és alkalmazni a korszerű ételkészítési technológiákat
  • értelmezni a táplálkozásfüggő betegségek jellemzőit, és megelőzésének módját
  • követni és alkalmazni a dietetikus szakmai utasításait,
  • felismerni és a jellegük szerint a diétára jellemző előírások alapján felhasználni vagy kikerülni az allergéneket tartalmazó élelmiszereket
  • irányítani a napi élelmezési feladatokat,
  • megszervezni, irányítani és ellenőrizni az élelmezési ellátás tevékenységeit, figyelembe véve a helyi specialitásokat
  • a jogszabályi előírásoknak megfelelően elkészíteni az anyaghányad-nyilvántartó lapot
  • meghatározni az élelmezési üzem működésének tárgyi, személyi feltételeit
  • az élelmezési üzem gazdaságos üzemeltetéséhez szükséges gépek, berendezések használatára és azok működésének betanítására
  • az áruforgalom és a termelés irányítására, ellenőrzésére
  • az élelmezési üzem gazdaságos működtetésére
  • gazdasági számítások elvégzésére, (költségvetés, költségelszámolás, anyagkiszabás, térítési díjak, stb.)
  • nyersanyag nyilvántartás vezetésére és ellenőrzésére
  • előírásoknak megfelelő dokumentáció hagyományos és elektronikus elvégzésére
  • kialakítani a tevékenységi körében végzett vagyontárgyak, alapanyagok, eszközök, berendezések megóvására irányuló tevékenységet, azokkal való anyagi elszámolást
  • irányítani a leltározást, probléma esetén annak hatékony és gyors kivizsgálására
  • a vonatkozó munka- és tűzvédelmi és higiénés szabályok betartására és betartatására
  • alkalmazni a dolgozók foglalkoztatására vonatkozó jogszabályokat
  • értelmezni a szervezeti egységre és működésre vonatkozó előírásokat
  • együttműködni munkatársaival, a dietetikussal és a diétás szakáccsal
  • értelmezni és alkalmazni az élelmiszer-biztonsági előírásokat
  • felkészülni a szakhatóságok ellenőrzésére, és segíteni azok munkáját
  • a vezetői kompetenciák érvényesítésére
  • a kötelező továbbképzéseken elsajátított ismereteket alkalmazni

A képzés moduljai:

  • 11562-16 Táplálkozástudomány ismeretek
  • 11629-16 Élelmezéstervezés
  • 11627-16 Élelmezési menedzsment
  • 11563-16 Minőségbiztosítás a közétkeztetésben
  • 11565-16 Irányított közétkeztetés gyakorlat
  • 11498-12 Foglalkoztatás I. (érettségire épülő képzések esetén)
  • 11499-12 Foglalkoztatás II.

Bemeneti feltételek:

  • Iskolai előképzettség: érettségi végzettség
  • Egészségügyi alkalmassági követelmények: szükségesek

© “IOSZIA” Duális Szakképzési és Felnőttképzési Intézmény.
“IOSZIA” – For the People… Partnereink, Referenciáink
ECL NYELVVIZSGA VIZSGAHELY AZ: 1769, EURO EXAM NYELVVIZSGA VIZSGAHELY AZ: 1894, ECDL VIZSGAHELY AZ: 518
Felnőttképzési tevékenységet igazoló engedélyszám: E-000526/2014 
Adószáma: 13531223-2-42, Cégjegyzékszáma: 01-09-283044 – Felnőttképzés
“IOSZIA” OKJ Képzések – OKJ Tanfolyamok – Nyelvtanfolyamok – Nyelvvizsgák! Oldaltérkép

Posted in Élelmezésvezető tanfolyam | Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Élelmezésvezető tanfolyamok indulnak! bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva